DJ czy zespół na wesele – na to pytanie spróbuję odpowiedzieć poniżej. Z miłości robimy wiele szalonych rzeczy. Niektórzy mówią, że najbardziej nieobliczalną rzecz jaką zrobili z miłości, było wzięcie ślubu. Nic dziwnego, totalna  jazda bez trzymanki. I nawet kiedy droga jest prosta, zawsze znajdzie się jakiś zakręt, który przyniesie nieoczekiwaną zmianę kursu. Nie ma się jednak czym martwić, bo w tej całej, nieziemskiej podróży, nawet w chwilach strachu, zawsze mamy na kogo liczyć. I to jest właśnie piękno małżeństwa… wspólne przeżywanie wzlotów i upadków… bycie razem dla siebie, czy to na drodze prostej czy też wyboistej, z tym co jest przed nami i z tym co kryje się za zakrętem.

Planowanie wesela – od czego zacząć?

Kochani Młodzi zanim jednak zaczniecie tę niesamowitą i wspaniałą podróż, przed wami trudna przeprawa przez organizację ślubu i wesela. Sala weselna, najpiękniejsza suknia ślubna, menu weselne, fotograf, kamerzysta, dekoracje ślubne i w tym jeszcze zespół weselny… a może dużo lepiej sprawdzi się DJ na wesele. O tym dlaczego warto przemyśleć kwestię DJ czy zespół na wesele, postaram się wam opowiedzieć m.in. na swoim przykładzie, nie namawiając na usługę, a jedynie pokazując behawioralnie, czyli opierając się o własne obserwacje i doświadczenie, jak może wyglądać Wasz wyjątkowy dzień w niecodziennej oprawie muzycznej.

Muzyka na wyprowadzenie Panny Młodej

Zakłada się zazwyczaj, że ten przywilej przygrywania przed domem narzeczonych zarezerwowany jest tylko dla zespołu weselnego. Nic bardziej mylnego. Szukając DJ na wesele, spytajcie o taką możliwość (często stanowi to ofertę dodatkową). Wielu z nich potrafi ogarnąć temat bez większych problemów.

To nie tylko puszczenie muzyki, ale również możliwość usłyszenia instrumentów na żywo – Tak! wielu DJ włącza w oprawę muzyczną wesela tzw. żywe instrumenty, w moim udziale jest to gitara elektryczna (kocham jej brzmienie i uwielbiam grać, stąd DJ Guitar i jeszcze ten seksowny kształt, który pokusiłem się wziąć na swoje logo) ponadto mogę zaoferować również saksofon i  akordeon, a na specjalne życzenie skrzypce.

Pytajcie i szukajcie swojego najlepszego DJ, być może czeka na was ktoś naprawdę wyjątkowy. Warto poświęcić trochę czasu na rozmowę o swoich planach i oczekiwaniach i znaleźć tego, który swoim prowadzeniem wesela zachwyci gości. Wracając do wyprowadzenia Panny Młodej, jeśli macie życzenie, DJ może także pełnić funkcję wodzireja. Zatem odpowiedź na pytanie DJ czy zespół na wesele pojawia się samowolnie. Można w sposób rozluźniający lub dostojny (w zależności od preferencji) przywitać gości już pod domem, czy też powiedzieć kilka słów o Młodych.

Pamiętajcie, że świat się zmienia i wcale nie musicie chodzić utartymi drogami jak wasi dziadkowie i rodzice. To jest Wasz dzień i niech będzie taki, jakim go sobie wymarzycie, łamiąc czasami standardy. Bo to co dziś może wydać się ekstrawaganckie, za chwilę wpisze się w tradycyjne wesele.

Przywitanie gości weselnych pod salą przez DJ

Sprawa ma się podobnie jak w przypadku wyprowadzenia Panny Młodej z domu, z tym, że tutaj DJ musi szczególnie zadbać o dobrą atmosferę, gdyż to jest zapowiedź tego, co czeka nas za drzwiami sali weselnej. Muzyka wtedy powinna być przyjemna, wpadająca w ucho, wprowadzająca w weselny nastrój. Młodzi mogą dobrać repertuar wg swoich potrzeb, nie oznacza to, że nie może on być tradycyjny i ludowy – DJ ma tę magiczną moc, że odnajdzie się w każdym sytuacji i żaden repertuar na wesele nie jest mu straszny.

Oprócz muzyki można przed salą dodać jakiś instrument dla podkreślenia rangi wydarzenia i oczywiście pan od puszczania muzyki zmienia się wówczas w wodzireja – o paranormalnych zdolnościach już wspominałem, prawda?

Pierwszy taniec, weselna playlista, tańce integracyjne i zabawy oczepinowe – czyli wesele oczami DJ.

Profesjonalny DJ dba o dobrą atmosferę wesela już od pierwszych dźwięków muzyki, bez względu na to gdzie Para Młoda chce rozpocząć swoją przygodę i w jakim stylu. I to jest ten moment, w którym najbardziej widać przewagę DJ nad zespołem weselnym – muzyka dostosowana do stylu i klimatu imprezy oraz oczekiwań gości. DJ w swoim repertuarze ma tak bogatą bibliotekę muzyczną, że nawet najbardziej wytrawni wielbiciele muzyki znajdą coś dla siebie.

Przy organizacji wesela najważniejsze jest zdanie Pary Młodej, to ona decyduje jaka muzyka będzie stanowić tło celebrowania ich miłości. W tym przypadku ośmielę się stwierdzić, że przewaga DJ nad zespołem wydaje się oczywista. DJ dysponuje szerokim repertuarem weselnym: od wesołych, dziecięcych piosenek, przez weselne disco polo, polski i zagraniczny rock, pop oraz cała lista piosenek z różnych dekad i stron świata. Dlaczego to jest takie ważne? Otóż wiele razy spotkałem się na weselu z prośbą o zagranie „piosenki na życzenie”.

Losy Pary Młodej z gośćmi splecione są różnymi ścieżkami muzycznymi i czasami aby podkreślić ważność relacji, pamięć o wspólnie spędzonych chwilach, osoby mogą wybrać piosenkę na prezent całkiem odbiegającą od utartych kawałków weselnych.

Zespołom weselnym trudno będzie spełnić takie oczekiwania. Wynika to z faktu, że zespół na wesele ma ograniczony repertuar. W standardzie jest przygotowanych około 200 piosenek, gdzie DJ ma do dyspozycji tysiące. Minusem zespołu często bywa to, że nie są oni w stanie dobrze przećwiczyć najnowszych hitów, co dla DJ nie stanowi najmniejszego problemu.

Najlepsza muzyka na wesele

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem DJ jest fakt, że piosenki grane są w oryginalnych wersach. Większość z nas, jak nie wszyscy, lubią śpiewać i tańczyć pod dobrze znane im rytmy. Zdarza się, że zespoły, mimo świetnych wokali, mają własne interpretacje, które odbiegają od oryginalnych wersji. O ile na koncertach jest to ogromny plus, o tyle na weselu może to wprowadzać konsternację. Wybierając DJ na wesele mamy pewność, że usłyszymy oryginalne głosy ABBY, Maryli Rodowicz czy Zenka Martyniuka, czyli krótko ujmując zagości u nas najlepsza muzyka weselna.

O co pytać DJ na weselu?

Krótko i na temat – o wszystko! Mimo, że z Parą Młodą wszelkie ustalenia, wątpliwości i pytania omawia się przed imprezą, to nie ma takiego wesela, na którym mimo wszystko nie znajdą się kolejne zagwozdki do rozwiązania. Najczęściej padające pytanie, to: „Czy można zagrać daną piosenkę”? W przypadku większości DJ odpowiedź brzmi Tak! Co nie zawsze usłyszymy od zespołu weselnego. Ale do czego zmierzam… Takie rzeczy bez problemu możemy ustalić podczas trwania piosenki, nie zaś jak w przypadku zespołu, dopiero gdy zamilknie muzyka, albo trafi się przerwa. Daje to komfort płynności repertuaru i nie ma niezręcznej ciszy, kiedy wszyscy stoją na parkiecie i czekają na kolejny kawałek.

 Długość przerw – DJ czy zespół na wesele ?

Zespoły weselne grają i śpiewają na żywo, wiąże się to ze spadkiem energii i nadwyrężeniem strun głosowych, a to z kolei sprawia, że co kilka piosenek niezbędna jest przerwa. W przypadku DJ okresy między przerwami znacznie się wydłużają. Jest to duży plus, bo goście nie będą mieli wrażenia, że na Waszym weselu było więcej siedzenia niż tańczenia – a takie komentarze zdarzają się dosyć często.

Żywe instrumenty, czyli DJ to też muzyk

Wzmianka o używaniu przez DJ instrumentów muzycznych podczas wyprowadzenia Panny Młodej czy też wejścia na salę została poruszona. Jednak największe show to niewątpliwie wesele. Wielu DJ zapewnia taką atrakcję gościom i jeśli macie możliwość wybrania tej opcji nie zastanawiajcie się długo. Rozbrzmiewające nuty prawdziwych instrumentów w połączeniu z oryginalną muzyką to zestaw, który  jest trudny do podrobienia. Tak więc w cenie DJ możecie dostać również zalety zespołu weselnego. Pamiętajcie, decydując się na DJ przeprowadźcie wnikliwą rozmowę, zapytajcie o  wszystkie możliwości, opowiedzcie o swoich muzycznych fantazjach i wtedy będziecie wiedzieć czy jest to opcja dla Was. A jak zauważyliście DJ ma do zaproponowania naprawdę dużo, bo uwaga… to jeszcze nie koniec.

Tańce integracyjne, oczepiny oraz biesiada weselna – czy DJ poprowadzi wesele?

Według mnie jest to najważniejsze zadanie DJ’a.  I mówiąc szczerze, prosto z serca, to jest właśnie ten motor, który mnie napędza – oddawanie swojej pozytywnej energii i pasji, by sprawić, aby goście weselni bawili się jak nigdy w życiu. A jeśli jesteśmy już przy zabawie, nie omieszkam wspomnieć, że DJ podobnie jak wodzirej, jest w stanie porwać ludzi do tańca i do zabawy. Wszelkie tańce integracyjne z mojej strony są prowadzone profesjonalnie z nutką humoru i szaleństwa. Pomoc w pokazaniu układów tanecznych, zorganizowanie gości na parkiecie i wciągnięcie ich do zabawy to ważna umiejętność, każdego, profesjonalnego DJ.

DJ czy zespół na wesele – jak odbiera to młode pokolenie?

Mimo, że młodzi starają się w pewien sposób odchodzić od tradycji, to jednak patrząc na seniorów bawiących się na weselu, nie zawsze potrafią zrezygnować z jednej z najstarszych tradycji weselnych, czyli biesiady weselnej. Przyśpiewki za stołami to najlepsza forma integracji dla osób, które świętowanie ograniczają tylko do sali obiadowej. A staje się to jeszcze bardziej zasadne, gdy sala taneczna oddzielona jest od sali obiadowej, gdyż staje się jedyna możliwością wspólnej zabawy wszystkich gości.

Biesiada na weselu prowadzona przez DJ

Biesiada weselna dotychczas była przywilejem zespołów i często ze względu na posiadanie instrumentów i prowadzenie tego typu zabaw, decydowała o wyborze zespołu, a nie DJ na wesele. Jednak, wspomnę raz jeszcze magicznych zdolnościach DJ’ów lub po prostu o ich zaangażowaniu i profesjonalizmie, by móc sprostać oczekiwaniom Pary Młodej. Zdecydowanie DJ jest w stanie poprowadzić biesiadę weselną. Mogę ze swojej strony powiedzieć, że w grę wchodzą przyśpiewki ludowe, prawdziwe instrumenty muzyczne, wokal na żywo i charyzma, która podniesie wszystkich z krzesełek.

DJ na wesele – jaka cena?

Jest to najczęściej nurtujące pytanie Młodych przy organizacji wesela – „Ile to kosztuje” ? Wydatki weselne spędzają Parze Młodej sen z powiek, nie ma się co dziwić, jest to najczęściej Wasza pierwsza tak kosztowna inwestycja we wspólną przyszłość. Mimo, że zespół weselny lub DJ nie należą do najwyższych wydatków pierwszego rzędu, to jednak trzeba się liczyć, że kilka tysięcy należy przeznaczyć na ten cel – czy będzie to 2 tyś. czy może 8 tyś. zależy od waszych gustów, preferencji, możliwości i często dodatkowych opcji.

Zanim po usłyszeniu ceny zrezygnujecie, pozwólcie sobie na kontynuowanie rozmowy, aby dowiedzieć się co znajduje się w ofercie, z czego możecie zrezygnować, a na co możecie sobie pozwolić. Zazwyczaj cena DJ jest niższa od zespołu weselnego, gdyż gaża za wesele rozkłada się na mniejszą liczbę osób. Nie jest to jednak zasadą, gdyż nawet zakładając podobny cennik zespołu i DJ, może się okazać, że oferta DJ będzie bardziej obszerna, może zawierać dłuższy okres oprawy muzycznej czy zapewnienie większej liczby atrakcji.

Przy wyborze, owszem sugerujcie się ceną, ale zostawcie sobie furtkę na zapoznanie się z ofertą. Jeśli cena przekroczy zakładany przez Was budżet, ale może być zrealizowana na dużo wyższym poziomie, warto sprawdzić czy możemy sobie pozwolić na obcięcie innych kosztów. Dlaczego za tym obstaję, tylko z jednego powodu… Udane wesele, w opinii większości gości, to takie, na którym po prostu się dobrze bawili. Gdy rano budzimy się z bólem nóg, niekoniecznie głowy, wtedy uznaje się, że zabawa była udana. I na tym najbardziej mi zależy, a jeżeli także Wam, jako potencjalnym klientom, to już mamy wspólny mianownik.

Czym kierować się przy wyborze DJ na wesele?

Na pewno nie podpowiedziami złośników, którzy twierdzą, że nie warto brać  DJ na wesele i motywują to stwierdzeniem, że „przecież każdy może sobie puszczać muzykę z komputera”. Bardzo chciałbym żeby to było takie proste (po prostu praca marzeń dla każdego leniuszka). Niestety to tak nie działa. Jak w każda profesja, taki i zawód pt. „didżej na wesele„, wymaga pracy, nakładu czasu, szlifowania umiejętności, zainwestowania w najlepszy sprzęt, umiejętności profesjonalnej obsługi prowadzenia imprez. Do tego dochodzą cechy charakteru jak charyzma, poczucie humoru, elokwencja, umiejętność dostosowania się do zmian…

Mógłbym mnożyć cechy i umiejętności dobrego DJ, które sprawiają, że w wyszukiwarkę nie wpiszecie: „didżej na wesele cena lub najtaniej”, ale będziecie szukali fraz „Profesjonalny DJ na wesele lub najlepszy DJ w Polsce” – bo będziecie wiedzieć KOGO szukacie, a nie CZEGO.  Kryteria wyboru najlepszego DJ weselnego są trudne, dlatego na ten temat poświęcę oddzielny post. Myślę, jednak, że w większości przypadków, najlepszym kryterium jest własna intuicja – ona najlepiej podpowie czy Wy i DJ nadajecie na podobnych falach. 

Powyżej starałem się pokazać zalety DJ nad zespołem weselnym, które mogą pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru. Mam nadzieje, że moje wskazówki rozwiały choć część wątpliwości i mitów związanych z moją pracą i osób po fachu.

Gdzie mnie szukać? – DJ województwo lubelskie i mazowieckie

Na tym obszarze najczęściej się poruszam, co nie wyklucza zagrania w dowolnym miejscu w kraju (być może i za granicą). Jest to rynek, na którym najczęściej działam i tam najszybciej możecie zobaczyć jak gram lub spotkać się na rozmowę “na żywo”.  Wesele to nie jedyna możliwość współpracy ze mną. Fajną opcją jest też DJ na osiemnastkę, rocznicę ślubu czy imprezę firmową, integracyjną

Jeśli nadal pojawiają się w waszych głowach wątpliwości i pytania, na których odpowiedzi szukacie zaciekle w Internecie, zapraszam do rozmowy. Nie zadawalajcie się półśrodkami, odpowiedzi szukajcie u źródła. 

Jeżeli zainteresował Cię artykuł „DJ czy zespół na wesele„, to może zainteresuje Cię artykuł o zespołach słowiańskich Zespół na wesele Lublin umieszczony na tym blogu. Zachęcam też poczytać inne punkty widzenia na innych tego typu stronach. Interesują Cię weselne oczepiny? Sprawdź tutaj.

Innym przykładem rozszerzenia tematu „DJ czy zespół na wesele” może być grupa fokusgroup na stronie
https://fokusgroup.pl/dj-czy-zespol-na-wesele

Didżej na 18stkę!

Didżej na 18stkę!

   Ważne wydarzenia w życiu staramy się celebrować i sprawiać, by wracając do nich po latach budziły w na pozytywne wspomnienia. Do takich uroczystości wielkimi krokami wkradła się niepozorna osiemnastka.     Kiedyś wystarczyła paczka znajomych, przemycone nielegalnie...

Zabawy na 18 urodziny DJ Guitar

Didżej z gitarą? - jak wyglądają jego zabawy na urodzinach? Nie wiesz na czym polegają zabawy na 18 urodziny DJ z Gitarą? Jak wygląda to połączenie? Zapraszam do lektury... Marząc o osiemnastych urodzinach, myślami wybiegamy w dorosłość. Chcemy zrobić prawo jazdy,...

Ile kosztuje DJ na wesele 2022

Zobacz ofertę Didżej na wesele Warszawa w zakładce oferta. Zachęcam do kontaktu! Kontakt:+48 530 529 252protas.lukasz@gmail.comfacebookinstagramZAPYTAJ O moją DOSTĘPNOŚĆ w dniu twojej imprezy LUB CENĘ ZA POMOCĄ PONIŻSZEGO FORMULARZA Na wszystkie zapytania staram się...

Ślub na łonie natury

Ślub na łonie natury

Jak ma być ekstrawagancko lub boho to tylko ślub na łonie natury.Wiem, wiem... liczy się tylko to, że się kochacie, a ślub i cała oprawa to tylko dodatek do celebrowania miłości. Ale...  przecież w każdej kobiecie drzemie mała dziewczynka, która zawsze marzyła żeby ze...