Didżej z gitarą? – jak wyglądają jego zabawy na urodzinach?

Nie wiesz na czym polegają zabawy na 18 urodziny DJ z Gitarą? Jak wygląda to połączenie? Zapraszam do lektury…

Marząc o osiemnastych urodzinach, myślami wybiegamy w dorosłość. Chcemy zrobić prawo jazdy, decydować  o sobie, nie wracać do domu przed 22 i głośno krzyczeć „teraz, to mi to lotto” – jakbyśmy byli panami świata. Ale zanim spoważniejemy do reszty, korzystajmy z chwil dziecięcej radości i urządźmy taką imprezę, aby wszystkim buciki pospadały i sprawdźmy jakie zabawy na 18 urodziny z DJ sprawdzi się najlepiej i rozrusza towarzystwo.

Dj na wesele Lublin Dj GuitarDj na wesele Lublin Dj Guitar

Muzyka na urodzinach

Muzyka, jadło i śpiew to tylko początek imprezy, a co powiecie na najlepsze gry i zabawy na 18 urodziny? Tradycyjnie znajdą się zwolennicy i przeciwnicy takiej formy rozrywki, jednak jeśli szukacie urozmaicenia i chcecie zwykłe urodziny zamienić na nieziemską zabawę –  zachęcam do przejrzenia poniższej listy fajnych zabaw na 18-ste urodziny (część z nich bez problemu zorganizujecie sami, inne będą ciekawsze, gdy poprowadzi je Dj).

Zabawy na 18 urodziny to forma rozrywki , która  może być świetną alternatywą dla tradycyjnej imprezy urodzinowej. Jeśli chcesz zobaczyć co można przygotować na 18 stkę zapraszam do lektury.

Zabawy na 18 urodziny z DJ Guitar

Jaka to melodia?

Jaka to melodia – zasady wszem i wobec znane, po kilku nutkach zawodnicy muszą odgadnąć piosenkę. Najlepiej podzielić się na drużyny, ale nic nie zaszkodzi jeśli zrobicie to indywidualnie, wg zasady kto pierwszy ten lepszy. Dużo humoru, śmiechu i wysiłku intelektualnego dochodzi, gdy korzystacie nie z linii melodyjnych, tylko dźwięków „nutek”. Decydując się na moją usługę  macie w pakiecie gitarę elektryczną, a to nadaje zabawie całkiem inne brzmienie. Zapewniam, że z takim zestawieniem nawet najprostsze utwory na osiemnastkę okażą się zacnym wyzwaniem. Istnieje też inna, równie ciekawa opcja, a mianowicie jeden uczestnik z drużyny dostaje słuchawki na uszy i musi zanucić usłyszany w nich utwór, tak by jego drużyna zgadła. Zabawa sprawdzona -podnosi poziom adrenaliny i endorfin. 

Gra LIMBO

Gra LIMBO – czyli przechodzenia pod poprzeczką lub liną. Gra popularna zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Można bez wahania zorganizować ją w pomieszczeniach lub na świeżym powietrzu. Oprócz sprawności fizycznej warto mieć w kieszeni dużo dystansu do siebie i poczucia humoru. Przechodzenie pod poprzeczką w takt muzyki, tak by nie dotknąć jej żadną częścią ciała to najlepsza gra towarzyska, szczególnie dla tych, którzy lubią być w centrum uwagi.

Kalambury

Kalambury – to jaką formę przybierze zabawa zależy tylko od was. Można przygotować hasła na karteczkach i losować. Można podzielić się na drużyny i zadawać zagadki, w ramach danej kategorii do pokazywania dla członków przeciwnej ekipy. Można wykorzystać  aplikację Czółko, w której gracz, który zgaduje, po wybraniu kategorii, przykłada telefon do czoła, a pozostali gracze muszą opowiedzieć, pokazać lub zaśpiewać hasło.
Jeśli jesteście zgrana paczką i fanami danego filmu, gry lub książki warto przygotować kalambury tematyczne. Miałem okazję grać w kalambury przygotowane dla fanów komiksów m.in. Marvel czy DC. Stos kart z postaciami z komiksów od Kapitana Ameryki, przez Spidermana, Deadpoola na Groocie skończywszy. Możliwości zabawy mnóstwo, np. losujemy jedna kartę przykładamy do czoła (nie podglądamy!) i zadajemy gościom pytania  tak,  aby mogli odpowiedzieć na nie „tak” lub „nie”. Zadanie polega na odgadnięciu jaką postacią jesteśmy. Można też  wylosować kartę i pokazywać  jak przy tradycyjnych kalamburach.Jak widzicie pod hasłem kalambury, jest wiele różnych możliwości zabawy na 18 urodziny.

Gra „Gdyby ta osoba była…”

Gra „Gdyby ta osoba była…” to przecudowna gra pozwalająca zajrzeć w głąb własnej duszy, zrozumieć lepiej siebie i innych.  A tak poważnie, to gra, która może przyprawić o szybsze bicie serca, nerwowość, konflikty, a nawet może skończyć się tupnięciem, fochem lub bójką – czyli coś w sam raz na osiemnastkę.  Zasady gry są proste: jedna osoba wybiera kogoś  spośród gości (nie mówi kogo). Gracze zadając pytania o analogie próbują zgadnąć kim jest dana osoba.  Jeśli ktoś zgadnie, wybiera kolejną osobę. 

Pytania mogą wyglądać tak:

Gracz1: Gdyby ta osoba była przyborem kuchennym, to jakim?
Osoba wybierająca: patelnią
Gracz2: Gdyby ta osoba była miesiącem, to którym?
Os. wyb.: grudniem.
Gracz3: Gdyby ta osoba była kawą, to jakim rodzajem?
Os. wyb.: espresso.
Jeśli nie macie ochoty opisywać siebie, zawsze możecie przerzucić się na sławne osoby.

Piosenka z motywem

Piosenka z motywem – grać można już od dwóch osób, a zasady są bardzo proste. Wybieramy motyw, np. „kolor” i na zmianę próbujemy odśpiewać fragment utworu z daną frazą, np.: „więc choć pomaluj mój świat, na żółto i na niebiesko…”, kolejna osoba: „czerwone maki na Monte Casino…”, inna: „ogórek, ogórek, ogórek… zielony ma garniturek…”. Możecie wymyślać najróżniejsze hasła: piosenka z kwiatem, słowem „miłość”, o mieście… Możliwości nieograniczone i zabawa na 18 urodziny jak znalazł, bo daje dużo śmiechu (szczególnie, jak ktoś sprzątnie ci utwór sprzed nosa i na spidzie tworzysz wymyśloną piosenkę).

Bieg z gazetami

Bieg z gazetami. Do zabawy potrzebujecie chętnych i oczywiście gazet. Standardowo dwóch uczestników biegnie z gazetami pod stopami, tak, by nie stracić z nią bezpośredniego kontaktu. Niektórzy dodają urozmaicenia i np. kładą gazetę na brzuchu i biegną, tak, by nie spadła im z brzucha – zasady ustalacie sami, co właściwie chcecie robić z tą gazetą. Wygrywa ten, kto pierwszy dobrnie do mety. Śmiechu dodaje zabawie na 18 DJ, który puści do tego piosenkę z Benny Hilla i oprawi to sportowym komentarzem.

Karaoke

Karaoke – tłumaczenie zasad jest zbędne, jednak potwierdzę, że chodzi o śpiewanie piosenek  do wyświetlającego się tekstu. Zabawa może być śmieszniejsza, jeśli wybrane utwory napiszecie na kartkach i będziecie je losować lub umieścicie w balonikach do przebijania. Karaoke to zabawa na 18 z DJ kozacka, bo któż w dzieciństwie nie śpiewał do szczotki, dezodorantu lub pianki do golenia… niech pierwszy rzuci kamieniem.

Zadania pytania wyzwania

Zadania, pytania, wyzwania – gra może przybrać różny charakter, w zależności na co się zdecydujemy. Mogą być same zadania dla solenizanta, np. „18 zadań na 18 urodziny” lub też gra dla wszystkich, gdzie gracze mogą losować między zadania do wykonania czy odpowiedzi na nietypowe pytanie. W jakim kierunku pójdzie zabawa na 18, zależy od tego, co umieścicie na karteczkach.  Przykładowe zdania: bitboksuj przez 30 sekund, spróbuj zrobić magiczną sztuczkę, zmień statut na fb na „żonaty”… dużo więcej podpowiedzi znajdziecie w internecie.

Planszówki

Gry tradycyjne i nowoczesne, czyli planszówki, karty, console i zręcznościowe – takie rozwiązania są dobre, gdy 18 urodziny robimy w niewielkim gronie najbliższych osób i nie nastawimy się na dyskotekowy szał, ale wspólnie i miło spędzony czas. Jenga, twister, monopoly, gama gier na play station – tutaj ogranicza Was tylko wasza wyobraźnia i preferencje. Dla spokojności dodam, że na świecie istnieje blisko 130 000 gier planszowych i karcianych i dodatkowo w każdym roku wydawanych jest kolejnych 3500 gier – tak więc wybór jest spory. 

Gry z alkoholem

Gry „alko”. Nie jest zagadką, że 18-stka kojarzy się z możliwością uczczenia urodzin alkoholowymi toastami, ale pamiętajmy, że często na urodzinach są osoby niepełnoletnie i tego rodzaju gry w żaden sposób się nie sprawdzą. Z perspektywy dorosłego, mogę powiedzieć, że na taką formę rozrywki będziecie mieli nieskończenie wiele możliwości. Dlatego być może zamiast alko-chińczyka, warto zagrać w chowanego. Wydaje się Wam to mało zabawne, jednak uwierzcie, że jak wciągniecie w to kilku starych koni, to dopiero będą śmiechy.

Jak przebiegają osiemnaste urodziny?

Decydując się na zabawy na 18 urodziny DJ czy inną imprezkę (a nawet wesele) możecie ją zrobić standardowo, jak inni, albo z pompą i fajerwerkami. Jednak jakbyście nie podeszli do tematu, to pamiętajcie, że jest to Wasz dzień. Z DJ czy bez, w lokalu czy w domu, skromnie czy w myśl zasady „zastaw się, a postaw się” – nie ważne… ważne, abyście spędzili ten dzień z osobami, które kochacie, lubicie i szanujecie. Z perspektywy czasu reszta, nie będzie miała większego znaczenia. Ale tego nauczycie się jeszcze za parę dobrych lat. Tymczasem wszystkim solenizantom siły i wytrwałości w spełnianiu marzeń (bo na pewno macie ich sporo) oraz samych wspaniałych dni i kozackich zabaw na 18 urodziny.

Interesują Cię studniówki czy półmetki? To zapraszam do http://www.djporsche.pl/

Chcesz dowiedzieć się o moich zdolnościach muzycznych i jak ja muzyk na wesele Gitarzysta doszedłem do tego miejsca? Sprawdź sekcje „o mnie”.

Kolejny temat to DJ czy zespół na wesele. Zachęcam do przeczytania!